ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399

رشد ۴۰ درصدی ورود گردشگران خارجی به استان کرمانشاه

رشد ۴۰ درصدی ورود گردشگران خارجی به استان کرمانشاه


مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه:
فعالین گردشگری را در کارها مشارکت می دهیم / ورود گردشگران خارجی به استان ۴۰ درصد رشد داشته است
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت: برنامه ما واگذاری فعالیت های گردشگری و همایشها و جشنواره ها به فعالین این حوزه است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه، دکتر امید قادری روز پنج شنبه ۱۱ مهرماه در سمینار آموزشی کسب و کار طلائی صنعت گردشگری با محوریت کرمانشاه ۲۰۲۰ که در محل سالن آمفی تئاتر اداره کل برگزار شد، اظهار داشت: بلای توسعه گردشگری به عنوان مطالبه عمومی مردم و مدیریت ارشد استان باید هر کدام از ما گوشه ای از این کار بزرگ را بگیریم.
وی نقش گردشگری را در ایجاد اشتغال در استان بسیار مهم توصیف کرد و گفت: ایده ها و تجربیات موفق فراوانی در حوزه گردشگری وجود دارد که باید جمع آوری و به بهترین شکل مورد استفاده قرار گیرد.
وی با اعلام اینکه به دنبال ایجاد کارگاه چند روزه در حوزه استارت آپ برای جمع آوری این ایده ها هستیم، گفت: متاسفانه در ابتدایی ترین مطالبات حوزه گردشگری هنوز مشکلاتی وجود دارد که دستگاه های متولی به ویژه شهرداری ها و دهیاری ها باید حضور جدی داشته باشند و مواردی را که مرتبط با گردشگری است را جدی بگیرند.
قادری در ادامه تصریح کرد: آنچه که در هفته گردشگری می توان نوید آن را داد جهش مناسب گردشگران ورودی به استان است.
وی افزود: در شش ماهه نخست سال این جهش به رقم مشکلات ناشی از سیل رشد ۷ درصدی ورودی گردشگر داخلی و رشد ۴۰ درصدی ورودی گردشگری خارجی را نشان میدهد.
مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: ورودی گردشگران از مرزهای با کشور عراق در شش ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه رشد ۸۴ درصدی را نشان می دهد.
وی تصریح کرد: خوشبختانه در بحث ماندگاری و مقصد گردشگری کشورهای همجوار رشد بسیار خوبی داشته ایم که نوید بخش آینده ای بسیار خوب است.
دکتر قادری در بخش دیگری از سخنان خود به بحث سرمایه گذاری در حوزه گردشگری پرداخت و گفت: در شش ماه گذشته ۱۷۸ مورد تقاضای سرمایه گذاری داشنه ایم که ۴۸ مورد آن تا کنون منجر به صدور موافقت اصولیشده است که به این لحاظ جزو پنج استان اول در صدور موافقت اصولی بوده ایم.
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه با بیان اینکه سرمایه گذاری ها را به سمت گردشگری سوق می دهیم، بیان داشت: در بحث گردشگری سلامت ۳ پروژه با سرمایه گذاری چند هزار میلیاردی در مرحله اجرا هستند که با تکمیل آنها به قطب گردشگری سلامت کشور تبدیل می شویم.
وی همچنین به ضریب اشغال هتل ها اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این امر به سطح بسیار مطلوبی رسیده است و بومگردی ها نیز شرایط بسیار خوبی را دارند.
قادری در ادامه به وجود ۱۵۸ راهنمای گردشگری کارت دار و فعالیت ۷۵ دفتر خدمات مسافرتی در استان، تصریح کرد: دفاتر خدمات مسافرتی و تاسیسات گردشگری نقش تأثیر گذاری دارند که باید این ظرفیت را به کار بگیرند.
وی در خاتمه ابرار امیدواری کرد که با همکاری فعالین گردشگری این حرکت رو به جلو در حوزه گردشگری ادامه یابد و رویداد کرمانشاه ۲۰۲۰ به عنوان الگویی پیشران برای توسعه گردشگری استان مورد استفاده قرار گیرد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.