ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399

دکتر طالبیان: شورای مردمی حفاظت از اورامانات تشکیل می شود

دکتر طالبیان:  شورای مردمی حفاظت از اورامانات تشکیل می شود


معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در جهت حفاظت و صیانت از مواریث منطقه اورامانات شورای مردمی متشکل از استان های کرمانشاه و کردستان تشکیل می شود.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه محمد حسن طالبان شامگاه پنج شنبه در حاشیه نشست با استاندار کرمانشاه در گفتگو با روابط عمومی اظهار داشت: در جلسه با استاندار کرمانشاه و نمایندگان شرایط ثبت جهانی اورامات با حضور مشاور یونسکو و برخی از اعضای ستاد مرکزی مورد بررسی قرار گرفت.
او افزود: مقرر گردید با حمایت استاندار کرمانشاه و با اعتبار بنیاد مسکن در منطقه اورامانات زیرساخت های خدماتی و گردشگری مرمت و ساماندهی منطقه و با نظارت میراث فرهنگی در دستور کار قرار گیرد. 
معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی همچنین اظهار کرد: استاندار کرمانشاه قول مساعد دادند در اسرع وقت این اقدامات انجام شود. 
طالبان بیان داشت: به زودی جلسات مختلفی با مردم و شورای های محلی استان های کرمانشاه و کردستان برای آگاهی بخشی چگونگی مدیریت منابع آب، خاک، پوششهای گیاهی، میراث طبیعی، مناطق حفاظتی و به ویژه میراث ناملموس برگزار می شود. 
وی گفت: امروز بیش از هر زمان دیگر نیاز به برنامه و مدیریت جامع داریم که مردم در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مشارکت داشته باشند.  
طالبیان اضافه کرد: مدیران کل استان های کرمانشاه و کردستان با جدیت در حال پیگیری این موضوعات هستند.
معاون وزارت میراث فرهنگی در خاتمه خاطرنشان کرد: استان های کرمانشاه و کردستان بسیج شده اند با تخصیص منابع اعتباری لازم، بهسازی، آماده سازی و ساماندهی منطقه اورامانات و همچنین ایجاد کلیه زیرساخت های خدماتی و گردشگری مورد نیاز گردشگران را با جدیت دنبال کنند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.