ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399

مرمت و بازسازی پل تاریخی چهر آغاز شد

مرمت و بازسازی پل تاریخی چهر آغاز شد


مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه از آغاز عملیات بازسازی پل تاریخی چهر در شهرستان هرسین خبر داد. 
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه امید قادری مدیر کل امروز دوشنبه ۲۵ شهریور۹۸ در گفت و گویی، به وقوع سیل ابتدای امسال و خسارات وارده شده به پل تاریخی چهر شهرستان هرسین اشاره کرد و گفت: باتوجه به شدت تخریب این پل و شکافی که برای عبور آب از کنار پل ایجاد شد، طی هفته‌های گذشته نشستی با مسئولین امور آب و راهداری استان در استانداری داشتیم تا به بررسی وضعیت این پل تاریخی و برنامه ریزی برای بازسازی آن بپردازیم. 
 
وی افزود: از آنجایی که نمای این پل تاریخی دچار خسارت چندانی نشده و بیشتر تخریب مربوط به دستک پل است، مقرر شد تا اداره کل راهداری استان برای بازسازی آن براساس نقشه های مرمتی که میراث فرهنگی در اختیار آنها قرار داده، اقدام کنند. 
 
مدیرکل میراث فرهنگی استان تاکید کرد: همچنین امور آب استان هم باید اقداماتی داشته باشد تا خروجی دبی آب از این پل متعادل شود. 
 
وی افزود: درحال حاضر عملیات اجرایی بازسازی پل با اعتبار اولیه 350 میلیون تومان آغاز شده و کارشناسان میراث فرهنگی نیز بر روند بازسازی نظارت دارند. 
 
قادری در ادامه با بیان اینکه در کنار حوادث طبیعی، تردد وسائل نقلیه به ویژه خودروهای سنگین نیز یکی از عوامل مهم خسارت به پل های تاریخی استان است، عنوان کرد: باتوجه به اینکه اکثر این پل ها محلی برای تردد مردم روستاهای اطراف هستند، نمی توانیم مانع تردد آنها شویم، اما انتظار داریم حداقل از تردد وسائل نقلیه سنگین از روی این پل ها جلوگیری شود

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.