ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399

قدردان زحمات اداره کل میراث فرهنگی بخاطر شروع رویداد های گردشگری هستیم

قدردان زحمات اداره کل میراث فرهنگی بخاطر شروع رویداد های گردشگری هستیم


  
 معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری کرمانشاه از اداره کل میراث فرهنگی بخاطر شروع رویدادهای گردشگری در سطح استان تشکر می کنم.  
  
  
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه، مهرداد سالاری مروزعاون استاندار امروز پنج شنبه ۲۱ شهریور۹۸ در آیین رو نمایی از لوگو رویداد کرمانشاه ۲۰۲۰ که در سرسرای اداره کل میراث فرهنگی استان برگزار شد، اظهار داشت: گردشگری در تمام دنیا توسط بخش خصوصی انجام می شود، دولت نیز دست انداز ها و موانع موجود را مرتفع می کند. 
  
او در ادامه تصریح کرد: یکی از اصلی ترین پایه های گردشگری ارتباطات است که خوشبختانه استان کرمانشاه در زمینه ارتباطات کارهای خوبی انجام داده از جمله شبکه ارتباطی ملی و بین المللی استان بسیار خوب است. 
  
معاون عمرانی استاندار کرمانشاه افزود: به واسطه موقعیت قرارگیری استان، می توان با هر دو ساعت به صورت زمینی به مراکز استان های مجاور دسترسی داشته باشیم. 
  
سالاری عنوان کرد: از ورودی استان تا خسروی از نعمت بزرگ راه برخورداریم و برای ارتباط با مراکز استانها نیز از ارتباطات جاده ای درجه یک بهره مند هستیم. 
  
او اضافه کرد: آزاد راه نیز از تهران تا همدان رسیده و تلاش میکنیم با مشارکت بخش خصوصی این آزاده راه را تا مرز خسروی امتداد دهیم. 
  
وی ادامه داد: عملیات اجرایی آزادراههای شرقی و غربی نیز توسط بخش خصوصی و با اعتبار حدود یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در حال انجام است.  
سالاریی با بیان اینکه شبکه ریلی تا کرمانشاه رسیده و تا اسلام آباد با زیرسازی ۶۰ درصدی در حال انجام است، خاطرنشان کرد: امیدواریم در سال آینده نیزعملیات رو سازی شبکه ریلی اسلام آباد نیز انجام شود. 
  
وی گفت: از اسلام آباد تا مرز خسروی نیز ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که این شبکه در آینده به خانقین عراق متصل خواهد شد. 
  
معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه در ادامه اظهار کرد: برای نخستین بار پس از انقلاب عملیات بازسازی باند فرودگاه در حال انجام است و تا پایان سال آینده به روز خواهد شد. 
  
وی با بیان اینکه در ایام اربعین تعداد ۱۳۰ رام به پروازهای داخلی اضافه می شود، اظهار کرد: هشت رام به تهران و دو رام به مشهد اضافه خواهد شد که اگر به طور متوسط ۶۰۰ مسافر برای هر رام در نظر بگیریم حدود ۶ هزار نفر در هفته به استان خواهد آمد یا خارج خواهند شد. 
  
سالاری در ادامه با اشاره به اینکه مخاطبین گردشگری محلی، منطقه ای، ملی و یا بین المللی هستند، تصریح کرد: باید خطوط جدید گردشگری با توجه به سلایق گردشگران تعریف شود. 
  
معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: صنعت گردشگري و توسعه آن از عوامل موثر در ايجاد زمينه هاي اشتغال براي جوانان در استان است. 
  
این  مسئول در خاتمه اظهار داشت: استان کرمانشاه در زمینه آثار تاریخی، طبیعت چهار فصل، حیات وحش، پیشینه تاریخی و مذهبی بسیار مهم است که این قابلیت ها زمانی بالفعل می شوند که به نحو احسن از آن استفاده شود.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.