ﺳﻪشنبه 29 بهمن 1398

کرمانشاه ۲۰۲۰ در اربعین به مردم ایران معرفی شود

کرمانشاه ۲۰۲۰ در اربعین به مردم ایران معرفی شود

کرمانشاه ۲۰۲۰ در اربعین به مردم ایران معرفی شود  
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت: راهپیمایی اربعین بهترین فرصت برای معرفی رویداد بین المللی کرمانشاه ۲۰۲۰ به مردم سراسر کشور است. 
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه امید قادری مدیر کل امروز سه شنبه ۱۲ شهریور ۹۸ در جلسه شورای اداری اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه که در سرسرای طاق بستان برگزار شد، اظهار داشت: با بازگشایی مرز خسروی طبق برآوردها بیش از یک میلیون نفر از مرز خسروی تردد می کنند. 
او تاکید کرد: مدیران شهرستان ها در راستای تقویت گردشگری مذهبی و معرفی استان بیشترین بهره را از این فرصت ببرند. 
وی اظهار داشت: با توجه به محدودیت زمانی برنامه ریزی برای برپایی نمایشگاه های صنایع دستی و تبلیغات گردشگری به ویژه معرفی کرمانشاه ۲۰۲۰ سریعا انجام شود. 
این مسئول افزود: شهرستانهایی که در مسیر اربعین هستند با جدیت ضمن شرکت در جلسات هماهنگی نیازها و ضرورت ها را برای خدمات دهی شناسایی کنند. 
قادری در ادامه با بیان اینکه مدیران ادارات شهرستان جذب و تخصیص اعتبارات شهرستانی را به جد پی گیری نمایند، یادآور شد: فرماندارانی که اعتبارات گردشگری لحاظ نکنند توقعی از ما نداشته باشند. 
وی بیان داشت: با توجه به مصوبه شورای برنامه ریزی استان اعتبارات زیرساختی باید بر اساس اولویت گردشگری هزینه شوند و برای ستاد سفرهای نوروزی فرمانداران محترم اعتبار بگذارند و اگر شهرستانها اعتبار نگذارند ما هم نمی توانیم کمکی کنیم. 
مدیر کل میراث فرهنگی استان بیان داشت: اعتبارات تخصیصی هر شهرستانی در همان شهرستان هزینه خواهد شد و نمی توانیم اعتبارات سایر شهرستان ها برای آنها هزینه بکنیم لذا با توجه به شرایط بودجه ای کشور صرفه جویی در هزینه ها بسیار ضروری است و معاونین و مدیران شهرستان هزینه ها را با دقت مدیریت کنند.  
 
اشتغال و سرمایه گذاری یک مقوله بسیار مهم برای استان است  
قادری در ادامه با اشاره به اینکه در مورد طرح های سرمایه گذاری اگر انحرافی وجود دارد سریعا شناسایی و اصلاح شود، تصریح کرد: طبق مصوبه کارگروه ایجادی استان هرکسی زمین برای سرمایه‌گذاری گرفته و در موعد مقرر اقدامی نکرده است کاربری آن بازگردانده می شود. 
او افزود: طرح هایی که ایجاد شده اند، اما مشکل دارند، اصلاحات لازم را انجام دهند در غیر این صورت تخلف آن اعلام تا برای آنها تصمیم گیری شود. 
قادری گفت: اشتغال یک موضوع شهرستانی است مدیران شهرستان ها در کارگروه ها با جدیت حضور داشته باشند و مشکلات طرح ها را رصد کنید تا پروژه ها هرچه سریع تر در چرخه اجرا قرار گیرند. 
 
کرمانشاه ۲۰۲۰ فرصت خوبی است تا بتوانیم کرمانشاه را به عنوان مقصد گردشگری معرفی شود. 
 مدیر کل میراث فرهنگی استان در ادامه با بیان اینکه در سطح شهرستان ها موضوع ۲۰۲۰ در دستور کار قرار گیرد، اظهار داشت: مشکلات روستاهای هدف ۲۰۲۰ در شهرستان ها شناسایی و برای تکمیل زیرساخت ها با فرمانداری هماهنگی لازم صورت گیرد.  
وی همچنین با بیان اینکه بالای ۹۰ درصد اورامانات امسال کاندید جمهوری اسلامی برای ثبت جهانی است، خاطرنشان ساخت: حفظ وضعیت بومی روستایی به ویژه درحوزه ساخت و ساز یک ضرورت است که باید با هماهنگی دستگاه های مرتبط و توجیه دهیارها و مردم شرایط را برای ثبت جهانی منطقه فراهم کنیم.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.