ﺳﻪشنبه 29 بهمن 1398

پایگاه محور ساسانی کرمانشاه در قصر شیرین دایر می شود

پایگاه محور ساسانی کرمانشاه در قصر شیرین دایر می شود

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه خبرداد:
پایگاه محور ساسانی کرمانشاه در قصر شیرین دایر می شود
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه از دایر شدن دفتر پایگاه تاریخی فرهنگی محور ساسانی کرمانشاه در شهر قصرشیرین خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه دکتر امید قادری در گفتگویی اظهار داشت: با پیگیری های دکتر تجری نماینده مردم شریف سرپلذهاب،گیلانغرب و قصرشیرین، دفتر پایگاه تاریخی فرهنگی محور ساسانی در شهر قصر شیرین پس از معرفی مسئول جدید پایگاه مستقر می شود.
او تصریح کرد: محور تاریخی فرهنگی ساسانی کرمانشاه _قصرشیرین یکی از مهمترین محورهای تاریخی کشور است که به لحاظ تعدد و قدمت آثار تاریخی و نیز گسترده بودن آن از جایگاه ویژه ای بر خوردار است.
دکتر قادری تصریح کرد در مسیر این محور آثار بسیار شاخصی از جمله طاق گرا، قلعه یزدگرد، زیج منیژه، عمارت خسرو و چهار قاپی و ... قرار دارد که هرکدام به تنهایی ظرفیت و قابلیت ثبت در فهرست جهانی را دارند.
او با اعلام این که در صدد برنامه ریزی برای توسعه گردشگری در این محور از استان هستیم، تصریح کرد: به منظور معرفی و شناساندن هرچه بیشتر این مسیر علاوه بر برنامه ریزی برای تکمیل پرونده ثبت جهانی آن در حوزه تبلیغات گردشگری نیز برنامه هایی برای شناساندن این مسیر از جمله برپایی رویدادهای مختلف گردشگری در دستور کار داریم.
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه در خاتمه اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های بالای تاریخی و زیرساخت های متعدد گردشگری درشهر قصرشیرین و پیگیری های نماینده مردم شهرستان، در همین راستا دفتر پایگاه تاریخی فرهنگی محور ساسانی در شهر قصر شیرین استقرار خواهد یافت.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.