ﺳﻪشنبه 29 بهمن 1398

مدیر پایگاه محور ساسانی کرمانشاه معرفی شد

مدیر پایگاه محور ساسانی کرمانشاه معرفی شد

مدیر جدید پایگاه تاریخی فرهنگی محور ساسانی کرمانشاه _ قصرشیرین معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه، روز یک شنبه ۱۰ شهریور در جلسه ای با حضور مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه امین قهرمانی به عنوان مدیر جدید محور ساسانی کرمانشاه معرفی و از زحمات سیامک خدیوی تقدیر شد.
دکتر امید قادری ضمن تقدیر از زحمات آقای خدیوی برای مدیر جدید پایگاه تاریخی فرهنگی محور ساسانی آرزوی موفقیت کرد و گفت: محور ساسانی با توجه به طولانی بودن مسیر و تعدد آثار تاریخی از اهمیت و جایگاه ویژه ای در استان برخوردار است.
او افزود: با توجه به رویکرد سازمان در ثبت جهانی مناطق به جای تک اثر این محور از شانس زیادی برای ثبت جهانی شدن برخوردار است.
قادری با بیان اینکه این محور حداقل در پنج شهرستان استان حضور دارد، بر اهمیت بالای آن تاکید کرد و گفت: با توجه به شکل گیری کمیته های برنامه ریزی شهرستان ها مدیریت پایگاه باید تلاش کند تا اعتبارات لازم را برای ساماندهی این مسیر جذب کند.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه با اعلام اینکه دفتر پایگاه را به قصرشیرین انتقال می دهیم، تصریح کرد: برای سال های آینده رایزنی های لازم برای کاندیدا شدن این محور در فهرست ثبت جهانی اقدام لازم را در دستور کار قرار می دهیم.

محور ساسانی از اسلام آباد غرب شروع و تا قصر شیرین ادامه دارد

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.