یکشنبه 06 بهمن 1398

توسعه گردشگری مذهبی در اولویت میراث فرهنگی کرمانشاه است

توسعه گردشگری مذهبی در اولویت میراث فرهنگی کرمانشاه است

 

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه با بیان این‌که کرمانشاه استانی پیشرو در حوزه گردشگری مذهبی است، گفت: زمینه توسعه گردشگری مذهبی در این استان در اولویت است. 


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، امید قادری در حاشیه مراسم ملکوت هشتم که در تکیه بیگلربیگی برگزار شد، اظهار داشت: گردشگری مذهبی یکی از مواردی است که در حوزه گردشگری توانسته در ایران نقش بسیار اساسی را داشته باشد و تعداد قابل توجهی از گردشگران ایران مربوط به این بخش هستند .
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، گفت: در میان کشورهای خاورمیانه و آفریقا، ایران می تواند در حوزه گردشگری مذهبی و معنوی نقش بسیار پررنگ و اساسی را داشته باشد و زمینه برای توسعه بیش از پیش گردشگری در منطقه را فراهم نماید .
وی با تاکید بر این‌که گردشگری مذهبی یکی از رویکردهای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه است، تصریح کرد: موقعیت جغرافیایی این استان به گونه ای است، که در مسیر عتبات عالیات مقدسه قرار گرفته و سالانه میزبان صدها هزار زائر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) می باشد.
وی تصریح کرد: امیدواریم دستگاه‌های دولتی و بخش‌های خصوصی به ما کمک کنند که در این زمینه قدم برداریم و بتوانیم از تمام ظرفیت‌های استان کرمانشاه در حوزه‌های گردشگری مذهبی خصوصا در ایام اربعین حسینی (ع) استفاده نماییم .
از دیگر برنامه های این مراسم که با حضور پرشور مردم برگزار شد، استقبال از پرچم متبرک حرم امام رضا(ع) و شب شعر بود.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.