ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399

کرمانشاه و کردستان میزبان رویداد گردشگری روستایی ۲۰۲۰ هستند

کرمانشاه و کردستان میزبان رویداد گردشگری روستایی ۲۰۲۰ هستند

دکتر تیموری:

کرمانشاه و کردستان میزبان رویداد گردشگری روستایی ۲۰۲۰ هستند

 

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از میزبانی استان کرمانشاه و کردستان در اجلاس جهانی رویداد گردشگری روستایی سال ۲۰۲۰ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه ، ولی تیموری شامگاه پنج شنبه ۲۳ خرداد در همایش رسانه و گردشگری در هتل پارسیان کرمانشاه اظهار داشت: بر اساس توافقات سازمان میراث فرهنگی با سازمان جهانی گردشگری مقرر شده به طور مشترک اجلاس جهانی طبیعت گردی روستایی در سال ۲۰۲۰ در ایران انجام شود.

او ادامه داد: در حال تدوین سند توسعه ای گردشگری روستایی با همکاری دفتر فنی سازمان جهانی گردشگری هستیم.

تیموری اظهار کرد: با تصمیم رئیس محترم سازمان میراث فرهنگی و پس از بررسی های مکرر از بین ۱۶ استان که درخواست میزبانی این اجلاس را داده بودند، کرمانشاه و کردستان به عنوان میزبانی این اجلاس انتخاب شدند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی اضافه کرد: نماینده سازمان جهانی گردشگری نیز باید از این دو استان بازدید و مسائل گردشگری روستایی را بررسی کنند.

تیموری در ادامه با اشاره به شناسایی ۱۰ استان در غرب کشور شناسایی به عنوان مقاصد جدید گردشگری اظهار داشت: تعداد ۴ اثر تاریخی جهانی در این استان ها وجود دارد و امیدواریم با ثبت جهانی اورامانات یک مسیر جدید طبیعی نیز در این منطقه داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: این منطقه از منظر هم مرز بودن با کشورهای همسایه و تنوع عظیم فرهنگ ها نیز از پتانسیل های خوبی برخوردار است.

وی اظهار امیدوا ی کرد که اتفاقات بزرگی در این منطقه رخ خواهد داد و برای توسعه گردشگری غرب کشور از آژانس های بین المللی ژاپن نیز کمک گرفته شده است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در پایان ابراز داشت: حضور مقامات محلی و نمایندگان مجلس، اصحاب رسانه که بازوی اصلی صنعت گردشگری محسوب می شوند و همکاران گردشگری چه در بخش دولتی چه بخش خصوصی باید توسعه گردشگری غرب کشور را به عنوان یک مطالبه عمومی دنبال کنند.

 این مسئول در ادامه نقش و جایگاه رسانه در صنعت گردشگری را نیاز به تامل و تمرکز بیشتری دانست که با عمق بیشتر و برنامه بیشتر باید اینگونه برنامه ها را دنبال کرد.

وی از نشست دقیق علمی و حرفه ای با موضوع گردشگری و حمایت های معاونت گردشگری خبر داد.

او تاکید کرد:باید حضور جدی در رسانه داشته باشیم که شناخت صحیحی از گردشگری داشته باشند و قیاس های اشتباهی از گردشگری صورت نگیرد و رسانه باید وظیفه خود بداند که راهنمای خوبی برای انتخاب مقاصد گردشگری برای گردشگران باشد.

 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.